Vďaka

Drahí naši dobrodinci a priaznivci

Aj keď bol minulý rok trochu iný ako predtým, chceme Vás poinformovať a hlavne Vám poďakovať za Vašu priazeň, spoluprácu a podporu pri našej činnosti.
V januári sme pozvali všetkých našich dobrovoľníkov, aby sme im poďakovali za pomoc.
Vo februári pri príležitosti Svetového dňa chorých sme poprosili nášho kňaza o odslúženie svätej omše za všetkých chorých našej farnosti a tým, ktorí vládali prísť na túto sv. omšu, udelil aj sviatosť pomazania chorých.
Po sv. omši sme im pripravili malé agapé, ktoré bolo pre nich aj príležitosťou sa vzájomne stretnúť a porozprávať.
Cez pôst sme organizovali pôstnu zbierku PODEĽME SA a výťažok sme poslali pátrom Pallotínom na projekty pre hladujúce siroty v Rwande.
Potom začala pandémia COVIDu a dozvedeli sme sa, že je nedostatok rúšok hlavne pre bezdomovcov, tak sme vyhlásili Zbierku šitých rúšok a boli sme milo prekvapení z tej veľkej ochoty – odovzdali sme ich min. 700 kusov a pán starosta im pridal aj overaly, dezinfekciu a respirátory.
V lete – cez prázdniny sme sa pridali do Zbierky školských pomôcok, ktorú vyhlásila BKCH. Z vyzbieraných pomôcok sme pomohli trom rodinám v Budmericiach a ostatné sme poslali na BKCH, ktorá ich rozdeľovala po celom Slovensku.
Po celý rok sme priebežne pomáhali niekoľkým rodinám potravinami , ošatením a hygienickými potrebami.
V septembri nás oslovili z Útulku sv.Jána z Boha , že majú veľký problém so zimným oblečením a aj s obuvou na zimu.
Tak sme obratom vyhlásili Zbierku zimného ošatenia a za 2 týždne sme vyzbierali veľa a pekného a zachovalého zimného šatstva. Pridali sa ku nám aj obce Jablonec a Štefanová, kde máme veľmi ochotné dobrovoľníčky. Dokonca niektorí občania pridali k ošateniu aj hygienické potreby a aj rúška. Bola to veľmi úspešná zbierka.
Pár dní pred plošným testovaním ponúkol pán starosta trvanlivú salámu a mrazený chlieb a tak sa stalo, že popri testovaní bezdomovcov v BA, dali každému aj balíček s jedlom.
Našim najväčším sponzorom a dobrodincom je p.Vierka , ktorá nám z Budmerického mäsiarstva s veľkou ochotou a radosťou dáva veľa potravín pre rodiny v núdzi a hlavne ľuďom bez domova v Bratislave – aj tým, ktorí sú v Útulkoch, ale aj tým, ktorí sú vonku a Br. Márius ich vyhľadáva a stará sa o nich.
Tu je skutočné pripomenúť, že práve ona plní tie Ježišove slová:
„Bol som hladný a dali ste mi jesť, bol som nahý a zaodeli ste ma….“
Popri zbierkam sme nezabudli aj na našich starých a chorých, ktorým sme pomohli v ich potrebách.
Prvý rok od nášho založenia sme nemohli zorganizovať Vianočné charitné trhy, čo nám je veľmi ľúto, lebo sa na nich každý rok vytvorilo nádherné spoločenstvo lásky a priateľstva. Musíme dúfať, že sa nám to tento rok podarí.
Drahí priatelia, všetkým Vám patrí naše veľké ĎAKUJEME, lebo bez Vás by sme nemohli pomáhať.
CHARITAS BUDMERICE

zdieľajte ...Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook