Vďaka

Drahí naši dobrodinci a priaznivci

Aj keď bol minulý rok trochu iný ako predtým, chceme Vás poinformovať a hlavne Vám poďakovať za Vašu priazeň, spoluprácu a podporu pri našej činnosti.
V januári sme pozvali všetkých našich dobrovoľníkov, aby sme im poďakovali za pomoc.
Vo februári pri príležitosti Svetového dňa chorých sme poprosili nášho kňaza o odslúženie svätej omše za všetkých chorých našej farnosti a tým, ktorí vládali prísť na túto sv. omšu, udelil aj sviatosť pomazania chorých.
Po sv. omši sme im pripravili malé agapé, ktoré bolo pre nich aj príležitosťou sa vzájomne stretnúť a porozprávať.
Cez pôst sme organizovali pôstnu zbierku PODEĽME SA a výťažok sme poslali pátrom Pallotínom na projekty pre hladujúce siroty v Rwande.
Potom začala pandémia COVIDu a dozvedeli sme sa, že je nedostatok rúšok hlavne pre bezdomovcov, tak sme vyhlásili Zbierku šitých rúšok a boli sme milo prekvapení z tej veľkej ochoty – odovzdali sme ich min. 700 kusov a pán starosta im pridal aj overaly, dezinfekciu a respirátory.
V lete – cez prázdniny sme sa pridali do Zbierky školských pomôcok, ktorú vyhlásila BKCH. Z vyzbieraných pomôcok sme pomohli trom rodinám v Budmericiach a ostatné sme poslali na BKCH, ktorá ich rozdeľovala po celom Slovensku.
Po celý rok sme priebežne pomáhali niekoľkým rodinám potravinami , ošatením a hygienickými potrebami.
V septembri nás oslovili z Útulku sv.Jána z Boha , že majú veľký problém so zimným oblečením a aj s obuvou na zimu.
Tak sme obratom vyhlásili Zbierku zimného ošatenia a za 2 týždne sme vyzbierali veľa a pekného a zachovalého zimného šatstva. Pridali sa ku nám aj obce Jablonec a Štefanová, kde máme veľmi ochotné dobrovoľníčky. Dokonca niektorí občania pridali k ošateniu aj hygienické potreby a aj rúška. Bola to veľmi úspešná zbierka.
Pár dní pred plošným testovaním ponúkol pán starosta trvanlivú salámu a mrazený chlieb a tak sa stalo, že popri testovaní bezdomovcov v BA, dali každému aj balíček s jedlom.
Našim najväčším sponzorom a dobrodincom je p.Vierka , ktorá nám z Budmerického mäsiarstva s veľkou ochotou a radosťou dáva veľa potravín pre rodiny v núdzi a hlavne ľuďom bez domova v Bratislave – aj tým, ktorí sú v Útulkoch, ale aj tým, ktorí sú vonku a Br. Márius ich vyhľadáva a stará sa o nich.
Tu je skutočné pripomenúť, že práve ona plní tie Ježišove slová:
„Bol som hladný a dali ste mi jesť, bol som nahý a zaodeli ste ma….“
Popri zbierkam sme nezabudli aj na našich starých a chorých, ktorým sme pomohli v ich potrebách.
Prvý rok od nášho založenia sme nemohli zorganizovať Vianočné charitné trhy, čo nám je veľmi ľúto, lebo sa na nich každý rok vytvorilo nádherné spoločenstvo lásky a priateľstva. Musíme dúfať, že sa nám to tento rok podarí.
Drahí priatelia, všetkým Vám patrí naše veľké ĎAKUJEME, lebo bez Vás by sme nemohli pomáhať.
CHARITAS BUDMERICE